Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server835645/ftp/migracja/zsrmietne.cal24.pl/public_html/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 90
Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej chłopców

Ułatwienia dostępu

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem

Miętne, ul. Główna 49, 08-400 Garwolin    25 682-30-88   zsmietne@mietne.edu.pl    BIP

DSC 0249 4d574

Do ostatniego meczu przystąpiły zespoły ZS Miętne i ZSP Sobolew. Wynik tego meczu miał decydujące znaczenie dla rozstrzygnięć całego turnieju. Tylko 3 minuty trwała wyrównana walka do wyniku 2 : 2. Potem nasza drużyna osiągnęła wyraźną przewagę kończąc pierwszą połowę wynikiem 16 :7.

29 marca w hali sportowej Naszej Szkoły został rozegrany turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej chłopców.

W turnieju tym wystartowały reprezentacje trzech szkół: ZSP 2 Garwolin, ZSP Sobolew oraz gospodarz turnieju a zarazem obrońcy tytułu Mistrzów Powiatu ZS Miętne. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Do pierwszego meczu przystąpiły zespoły gospodarzy i ZSP 2 Garwolin. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i był bardzo wyrównany. Nasza drużyna rzuciła pierwszą bramkę, ale za chwilę goście wyrównali i następnie objęli prowadzenie jedną bramką. Przez całą pierwszą część meczu różnica wynosiła tylko o tą jedną bramkę i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 8 : 9 dla gości.

Druga połowa to ponownie wyrównany pojedynek i różnica tylko jednej bramki. Na 4 minuty przed końcem meczu Nasi reprezentanci rzucili dwie kolejne bramki i wyszli na prowadzenie. Goście nie oddawali pola i wyrównywali stan meczu na kilkanaście sekund przed końcem meczu rzucili bramkę wyrównującą na 17 :17 do końca meczu pozostało kilkanaście sekund. Szybkie rozpoczęcie gry i atak na bramkę gości który przerwał jeden z zawodników przeciwnika w sposób niesportowy za co został usunięty z gry na karę. Na wykonanie rzutu wolnego pozostało 4 sekundy. Ustawiony rzut wolny wykonywała nasza drużyna jednak po rzucie piłką na bramkę ta trafiła w słupek i odbiła się w pole gry po czym nastąpił sygnał kończący mecz.

Pierwszy mecz pomiędzy ZS Miętne – ZSP2 Garwolin zakończył się podziałem punktów wynikiem 17 : 17.

Po przerwie na odpoczynek zespołu ZSP 2 Garwolin rozegrany został drugi mecz turnieju pomiędzy zespołami ZSP 2 Garwolin i ZSP Sobolew. Mecz ten był wyrównany do 8 minuty kiedy to odnotowany został remis 3 : 3 po czym drużyna z Garwolina rzuciła 5 kolejnych bramek i uzyskała wyraźną przewagę a wynik na koniec pierwszej połowy wynosił 15 : 6 dla ZSP 2 Garwolin. Mecz już do końca toczył się pod dyktando drużyny ZSP 2 Garwolin, która wygrała 24 : 13.

Druga połowa to już wyraźna dominacja naszej reprezentacji, która pozwoliła rzucić sobie 4 bramki rewanżując się zdobyciem 14 trafień. Wynik końcowy to 30 : 11 dla ZS Miętne.

Sędziowie Turnieju: Wojciech Baduchowski i Zbigniew Jarzyna

Protokół sędziowski i obsługa tablicy wyników: Emil Choim, Kacper Kurowski, Mateusz Rzentała wszyscy I TPS

Skład Reprezentacji ZS Miętne:

bramkarze: Dominik Przybysz III TU, Bartek Parol III TPS

zawodnicy z pola gry: Michał Błażejczyk IV TPS, Bartek Sybilski IV TPS, Cezary Przydnik III TPS, Mateusz Chmielak III TPS, Przemek Kot III TPS, Bartek Żelazo III TPS, Mariusz Salomończyk I TMR, Piotr Przybysz I TMR, Jakub Kot I TMR, Arek Pajda I TMR.

Strzelcy bramek dla naszej reprezentacji: Cezary Przydnik – 13, Mateusz Chmielak – 9, Michał Błażejczyk – 7, Przemek Kot – 7, Mariusz Salomończyk – 6, Bartek Sybilski – 3,  Damian  Zawadka – 2.

Do rozegrania został turniej finałowy, który odbędzie się również w Naszej Szkole. Termin zostanie ustalony po rozegraniu drugiej grupy eliminacyjnej.

Reprezentację przygotował i prowadził Dariusz Parzyszek.