Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Jak uniknąć klęski na ustnej maturze z języka polskiego?

DSC 0256 b554fW dniu 29 marca 2017 roku uczniowie klas IV, czyli tegoroczni maturzyści, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących „Sztuki autoprezentacji i wystąpień publicznych”. Szkolenie poprowadził doktor Krzysztof Woźniak, dyrektor Międzyuczelnianego Biura Karier. Myślą przewodnią tego spotkania był problem stresu na maturze ustnej z języka polskiego.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelegenta, który w przystępny sposób mówił jak zredukować stres, niepewność i strach przed wystąpieniami publicznymi. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak mówić, by wzbudzić zaufanie i zainteresowanie słuchaczy, jaki wpływ na odbiór nas ma mowa ciała oraz jak wykorzystywać cytaty i anegdoty. Pan Krzysztof uświadomił maturzystom , co zrobić, by maksymalnie wykorzystać czas prezentacji maturalnej, używając przy tym niekonwencjonalnych technik sztuki autoprezentacji.

Szkolenie dało czwartoklasistom wiele korzyści. Dzięki niemu większość uczniów podejdzie do egzaminu ustnego z większą pewnością siebie, co może skutkować dużo lepszym wynikiem. Dotyczy to tak samo matury, jak i wystąpień w trakcie edukacji na uczelniach wyższych. Poza tym, wiedza zdobyta na warsztatach pomoże przyszłym absolwentom naszej szkoły w uzyskaniu interesującej ich pracy.

Aneta Wieczorek, kl. IV TK

Justyna Czub, kl. IV TH