Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017 15-17 WRZEŚNIA „Nie ma śmieci - są surowce"

DSC 0415 d51ddPodstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Przecież "w rzeczach”, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). To bardzo ważne, aby każdy z nas świadomie unikał tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy ich potrzebują lub z sensem i bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddajmy do segregacji.

Uczniowie naszej szkoły, także i w tym roku sprzątali swoje najbliższe otoczenie .Pierwszoklasiści wzięli też udział w konkursie plastycznym pod hasłem : Nie ma śmieci - są surowce.
Plakaty były wykonane starannie i pomysłowo, nie wszystkie jednak mogliśmy nagrodzić. Komisja w składzie: Pani Lilla Nawrocka – dyrektor szkoły Pani Hanna Pyza- v-ce dyrektor – nauczyciel biologii Pan Tadeusz Gora– kierownik kształcenia praktycznego Pani Lidia Calińska-bibliotekarz przyznała : I miejsce - Małgorzata Świętochowska kl. I THL II miejsce - Alicja Bogusz kl. I TS III miejsce – Patrycja Kutwińska I TŻ