Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - ELIMINACJE CENTRALNE OWIUR

image003 8f587

W dniach 07 - 08. 06. 2018r. dwóch naszych uczniów wzięło udział w eliminacjach centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbywały się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

VI miejsce i tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa wywalczył Piotr Guba z kl. IV TMR. Laureaci startujący w tym bloku, w tym również Piotr, otrzymali stypendium z  programu Agrotalenty ufundowane przez BGŻ BNP Paribas.  Dodatkowa nagroda to roczna prenumerata miesięcznika ROLNICZY PRZEGLĄD TECHNICZNY, wydawanego przez APRA sp. z o.o.
Piotr Guba przygotowywał się do eliminacji centralnych OWiUR pod opieką Tadeusza Gory.

Udanym debiutem może pochwalić się drugi nasz reprezentant - Dominik Żaczek z kl. II TŻ. Dominik startował w bloku technologia żywności i zajął 12 miejsce wśród 24 startujących, uzyskując tytuł finalisty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że z testu pisemnego Dominik uzyskał najwyższą wśród uczestników bloku notę - 52 pkt. na 60 możliwych! W części praktycznej stres nie pozwolił Dominikowi wykorzystać wszystkich swoich możliwości.
Dominik Żaczek przygotowywał się do  eliminacji centralnych OWiUR pod opieką Sabiny Benickiej.

Gratulujemy laureatowi i finaliście. Kolejna edycja OWiUR już w październiku 2018r. Zapraszamy wszystkich uczniów do rywalizacji szkolnej!

tekst S. Benicka , zdjęcia http://www.owiur.pl/