Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - METRO W MIĘTNEM PO RAZ PIĘTNASTY!

4 0a102Pomimo że od kilku tygodni mamy wakacje - to szkoła w Miętnem tętni życiem. Na korytarzach słychać śpiew, muzykę, rytmiczne klaskanie… W „sali tradycji”, która w roku szkolnym służy za miejsce spotkań rady pedagogicznej, młodzi ludzie ćwiczą taniec i wokal. To wakacyjne warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez studio artystyczne „Metro” działające przy warszawskim teatrze Buffo.

W tym roku wyjątkowe, bo już piętnaste. Można więc powiedzieć, ze Metro zagościło w Miętnem na dobre i wpisało się w wakacyjną tradycję.

Jak co roku, na warsztaty przyjechała młodzież z całej Polski. W dwóch dwutygodniowych turnusach uczestnicy trenują taniec współczesny, musicalowy, hip-hop, uczą się aktorstwa i śpiewu pod okiem doświadczonych nauczycieli. Artystyczną opiekę nad warsztatami sprawują Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa.

Podsumowaniem warsztatów są otwarte pokazy dla publiczności, zorganizowane w tym roku w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Podczas pierwszego występu – w piątek 6 lipca– zaprezentowali się uczestnicy pierwszego turnusu. Pokaz stepowania, scenki aktorskie, polskie i zagraniczne przeboje – spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem garwolińskiej publiczności.

Miętne już dziś zaprasza METRO na kolejny rok!