Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - PRAKTYKI W NIEMCZECH

20180929 132001 a73a7

W dniu 30 września 2018r uczniowie naszej szkoły wrócili z trzymiesięcznych praktyk zagranicznych w Dolnej Saksonii w Niemczech, zorganizowanych przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Praktyki odbywały się w niemieckich gospodarstwach rolnych specjalizujących się w produkcji roślinnej lub zwierzęcej.

Dzięki stażom zagranicznym uczniowie opanowali umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii w zakresie produkcji roślinnej, wprowadzania innych form gospodarowania w celu uzyskania dodatkowego dochodu w gospodarstwie rolnym oraz nabyli umiejętności posługiwania się w praktyce mechanizmami funkcjonującymi na rynku rolnym Unii Europejskiej. Ponadto mieli możliwość opanowania umiejętności posługiwania się językiem zawodowym, poznania sąsiedniego kraju, obyczajów jego mieszkańców oraz kultury. Zawarli wiele nowych znajomości nie tylko z mieszkańcami Niemiec, ale również z innymi praktykantami m.in. z Portugalii, Rosji czy Francji.

oprac. I. Huńczak