Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - DWÓCH NASZYCH UCZNIÓW NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O ENERGETYCE ODNAWIALNEJ

obok tytułu 5863e7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się etap okręgowy (półfinałowy) IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej dla województw łódzkiego i mazowieckiego.

Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Do rywalizacji przystąpiło 26 zwycięzców eliminacji szkolnych z województw łódzkiego i mazowieckiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut. Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

W rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy III technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z Zespołu Szkół im St. Staszica w Miętnem.  Przemysław Zawadka zajął II miejsce i prawo udziału w etapie centralnym konkursu, a Jakub Zawadka zajął III miejsce. Finał odbędzie się 3-4 kwietnia 2019 r. w ZSP nr 1 oraz w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Obydwu uczniom gratulujemy miejsca na podium, a Przemkowi życzymy zwycięstwa w finale.

Sławomir Poświata