Zespół Szkół w Miętnem koło Garwolina - Być narodowi użytecznym

Być narodowi użytecznym

26 maja 1974 roku był dniem uroczystego jubileuszu 50-lecia istnienia szkoły
w Miętnem.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00. Uczennice w ludowych, pięknie haftowanych strojach witały gości i zapraszały do wpisania się w Księgę Pamiątkową. Powitaniom towarzyszyły przyśpiewki w wykonaniu orkiestry podwórkowej z Warszawy. Szczególnie ciepło witali się z sobą absolwenci z czasów przedwojennych i okupacji. Na uroczystość przybyli liczni dyrektorzy szkół rolniczych z województwa warszawskiego oraz goście oficjalni, w tym wiceminister rolnictwa Henryk Burczyk.

Część oficjalną jubileuszu 50-lecia szkoły otworzył o godzinie 9:00 przewodniczący komitetu organizacyjnego Jan Orzechowski od powitania zebranych.

Następnie dyrektor szkoły Bogumiła Szeląg podziękowała gościom za przybycie i wygłosiła referat na temat historii i dorobku placówki, omówiła także aktualne problemy
i – zwracając się do władz – poprosiła o pomoc w rozbudowie szkoły.

Część oficjalną zakończyło odsłonięcie tablicy z profilem Stanisława Staszica
na ścianie frontowej dworku. Na tablicy wykonanej z piaskowca widnieje napis:
W 50. rocznicę powstania Szkoły Rolniczej w Miętnem w dowód uznania dla pracy i osiągnięć Społeczeństwo Powiatu Garwolińskiego 24 V 1974.

Po krótkiej przerwie rozpoczęto część artystyczną, podczas której obejrzano występy zespołu tańca ludowego ze Szkoły Rolniczej w Dzikowie. Uroczystość uświetnili też aktorzy: Alina Janowska i Wojciech Siemion, którzy rozbawiali zebranych dowcipnymi monologami.

O godzinie 14:00 zaproszono wszystkich na wspólny obiad, podczas którego głośno wspominano lata szkolne, nauczycieli i kolegów.